top of page

ECTreehouse.org Group

Public·36 members

Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt 13/10/2023


comMë 20 qershor në 18:30 në "Elbasan Arena", Shqipëria U-21 do zhvillojë një ndeshje miqësore përballë moshatarëve nga Bullgaria. Alban Bushi, trajneri i ...


Shorti i UEFA-s / Shqipëria U-21 në Grupin E, ja kush janë rivalët në kualifikueset e Europianit 2025 - FSHFShorti i hedhur sot në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës ka përcaktuar edhe 9 grupet përbërëse të kualifikueseve të Kampinatit Europian 2025 për këtë grup-moshë. Shqipëria U-21 është shortuar në Grupin E së bashku me Rumaninë, Zvicrën, Finlandën, Malin e Zi dhe Armeninë. Sipas kalendarit të UEFA-s, ndeshjen e fazës kualifikuese të Europianit U-21 do të nisin në datën 20 mars 2023 dhe do të përmbyllen më 15 tetor të 2024-s. VIDEO/ Shqipëria U21 jep shpresë, kuqezinjtë e Bushit nisin me “këmbën e mbarë” kualifikueset e EuropianitShqipëria U21 i ka nisur me “këmbën e mbarë” kualifikueset e Euro 2025, teksa fitoi 1-2 ndaj Armenisë U21, në Abovyan City Stadium (Abovyan). Sulmuesi Stiven Shpendi mposhti portierin Matinyan me një goditje të bukur në minutën e 28-të, ndërsa brenda fraksionit Rexhepi dyfishoi shifrat, duke i dhënë qetësinë e duhur skuadrës së drejtuar nga Alban Bushi. Në fundin e pjesës së dytë, armenët ngushtuan shifrat falë Gevorg Tarakhchyan në minutën e 86-të, por tepër vonë, pasi rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund. Në Armeni nuk munguan as çudirat, teksa ndeshja u ndërpre për pak minuta për shkak të problemeve me sistemin e ndriçimit. Shqipëria U21 është në grupin E të kualifikueseve, së bashku me Finlandën, Rumaninë, Malin e Zi dhe Zvicrën. Shorti U21, Shqipëria sërish me Anglinë e Kosovën – Sporti imShqipëria U21, njeh rivalët e Grupi G të eliminatoreve për Kampionatin Europian të vitit 2023. Kombëtarja shqiptare e futbollit për moshën U-21 është njohur sot me kundërshtarët e saj në eliminatoret e Kampionatit Europian 2023. Shorti i hedhur në selinë e UEFA-s, në Nion të Zvicrës, e vendosi Shqipërinë në Grupin G, bashkë me Anglinë, Republikën Çeke, Slloveninë, Kosovën dhe Andorrën. Tre nga këto skuadra, e më konkretisht Anglinë, Kosovën dhe Andorrën kuqezinjtë i kishin rivalë edhe në eliminatoret e Kampionatit Europian 2021, që u mbyllën nëntorin e vitit të kaluar. Shqipëria U-21, drejt Finlandës për të mbrojtur kreun e grupit Shqipëria U-21 ndeshjen me Finlandën U-21 e ka në program për ta luajtur nesër, prej orës 17:00, ndërsa tri ditë më pas, më 17 tetor, do të luajë ndaj Malit të ... Live Soccer Streaming & TV Schedules: Friday Oct 13, 2023 Greece U21. Croatia U21. Finland U21. Albania U21. Malta U21. Belgium U21. Sweden U21. Moldova U21. CyprUS U21. Slovenia U21. Czechia U21. Wales U21. Bulgaria ... Ndeshjet e fazës grupore do të mbahet nga marsi 2023 deri në tetor 2024, ndërsa ato të plejofit një muaj para se të nisë Euro U21 në verën e vitit 2025. Dardanët e rinj do të kërkojnë ta sigurojnë pjesëmarrjen në një garë të madhe për herë të parë në historinë e tyre në një grup relativisht të vështirë. LiveScore | Live Football Scores, Fixtures & ResultsThe number one destination for real time scores for Football, Cricket, Tennis, Basketball, Hockey and more. LiveScore. com is the go-to destination for latest football scores and news from around the world. Up to date tables, fixtures and scores from all the major leagues and competitions throughout the world live as they happen including the Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1 and Europe’s biggest competitions such as the Champions League and Europa League. That’s not all because domestic cup competitions including the world famous FA Cup and international tournaments such as the World Cup, Euros, AFCON, Copa America and Nations League are also at your fingertips. Kujtojmë që dy kokat e grupit janë Rumania dhe Zvicra, dy skuadra që do të jenë të impenjuara edhe në finalet e Europianit 2023 në muajt qershor-korrik. Për të përcaktuar datat, oraret dhe vendet ku do të luhen ndeshjet e grupit, përfaqësuesit e FSHF-së do të diskutojnë me homologët e tyre të Grupit E për të vendosur edhe kalendarin përfundimtar. Duke parë përbërjen e grupit, Shqipëria U-21 e drejtuar nga trajneri Alban Bushi do të synojë të kualifikohet për herë të parë në fazën finale të turneut, që do të luhet në vitin 2025 në Sllovaki. Ndeshjet e grupeve të Europianit për moshën U-21 do të luhen duke filluar nga muaji mars 2021 e deri në qershor të vitit 2022, ndërsa ndeshjet e fazës play-off do të luhen në shtator të vitit 2022. Faza finale e këtij turneu do të zhvillohet në muajt qershor-korrik 2023. Shorti i sotëm përcaktoi 9 grupet e fazës eliminatore të Europianit, nga të cilat 8 janë me nga 6 skuadra, ndërsa një grup ka 5 skuadra. Nëntë vendet e para të grupeve do të kualifikohen direkt për në fazën finale së bashku edhe me vendin e dytë më të mirë të eliminatoreve. Reprezentacioni u-21 i Maqedonisë së Veriut është në Grupin C së bashku me Holandën, Suedinë, Gjeorgjinë, Moldavinë dhe Gjibraltarin Kombëtarja e Shqipërisë do të garon në Grupin E, së bashku me Rumaninë, Zvicrën, Finlandënm Malin e Zi dhe Armeninë Kosova është në Grupin D, së bashku me Gjermaninë, Poloninë, Izraelin, Bullgarinë dhe Estoninë Kombëtarja e Sllovakisë, si mikpritëse e turneut final, është pjesëmarrëse e drejtpërdrejtë në Kampionatin Evropian 2025. Kualifikimi për Kampionatin Evropian nis në mars të vitit 2023 dhe do të zgjasë deri në nëntor 2024. Futboll: Hidhet shorti për kualifikim në Kampionatin Evropian 2025 RMV-ja në Grupin C, Shqipëria në Grupin E, Kosovan ë grupin DNë shortin e sotëm në Nyon të Zvicrës janë përcaktuar dhjet grupet për 52 kombëtaret që do të jenë pjesë e ciklit kualifikues për futbollistët deri në 21 vjet. Kampionati Europina i futbollit për U-21 do të mbahet në Çeki në vitin 2025. Kosova në grup me kampionen Gjermaninë në kualifikime për Euro U21 - NACIONALEKombëtarja U21 e Kosovës do të luajë në një grup me Gjermaninë, kampionen në fuqi, në kualifikime për Kampionatin Evropian nën 21-vjeç, që do të mbahet më 2025. Në shortin e hedhur mëngjesin e sotëm në Nyon, Kosova i mësoi kundërshtarët për kualifikimet e evropianit të ardhshëm në Sllovaki. Verdhekaltrit janë pjesë e Grupit D, bashkë me Gjermaninë, Poloninë, Izraelin, Bullgarinë dhe Estoninë. The VOYCE Project Group comMë 20 qershor në 18:30 në "Elbasan Arena", Shqipëria U-21 do zhvillojë një ndeshje miqësore përballë moshatarëve nga Bullgaria. Alban Bushi, trajneri i ... Shqipëria U-21 me përballje të vështira në kualifikimet për EuropianËshtë hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti për fazën e grupeve kualifikuese për Euro 2019 U-21 që do të zhvillohet në Itali dhe San Marino. Ndeshjet e para kualifikuese në grupe do të luhen në fund të marsit, rreth tre muaj para fillimit të fazës finale të Euro 2017 U-21 në Poloni. Italia kualifikohet drejtpërdrejtë si vend organizator ndërsa bashkëorganizatorja San Marino duhet të kualifikohet nëpërmjet ndeshjeve në grupe. Këtë radhë bëhet fjalë për një numër rekord skuadrash pjesëmarrëse, plot 54, sëbashku me Kosovën dhe Gjibraltarin që marrin pjesë për herë të parë në ndeshjet kualifikuese. Nëntë fitueset e grupeve shkojnë automatikisht në fazën finale të Euro 2019. Katër të dytat që arrijnë të marrin rezultate më të mira kundrejt vendit të tretë, të katërt dhe të pestë në grupin e vet, shkojnë në play-off dhe do të zhvillojnë dy ndeshje (vajtje-kthim) për të vendosur dy të kualifikuarat e fundit. Finlanda - Finland Under 21 U21 National Team Friendlies; UEFA U21 Championship Qualification. Arată: Tot; Acasă; Deplasare. « Anterior Următor » ... Home | SuperSport Italia U21 regjistron fitoren e parë në Euro U21, kualifikohet Anglia U21, ndërkohë që zhgënjejnë gjermanët e vegjël. VIDEO/ Shqipëria U-15 mposht me ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page